Temno

Top News - `E verbuar pas menaxherit`/ I vjedh 300 mijë euro, Gina Lollobrigida e mbron 

Ogledi 3,2 tis.
90% 29 3

Ish- menaxheri i aktores së famshme Gina Lollobrigida, Andrea Pizzola është dërguar në gjykatë nën akuzën e manipulimit dhe mashtrimit në dëm të yllit të kinemasë italiane. Ishte prokuroria e Romës ajo që ngriti akuzën dhe e coi cështjen në gjykatë pas përfundimit të jetimeve. 34 vjecari akuzohet se ka zhvatur prej aktores së famshme sende me vlerë 300 mijë euro dhe më pas i ka nxjerrë në shitje në ankand. Por këtë iniciatorë ligjore nuk e nxiti vetë aktorja. Lollobrigida, 93 vjecare, I ka dalë përherë në mbrojtje menaxherit të saj të pashëm. Nismëtarët e hetimit u bënë djali dhe nipi i divës italiane, që këmbëngulin se Pizzola ka përfituar nga gjendja e saj duke tentuar t`I merrte pasurinë. Për këtë qëllim thonë ata, 34 vjecari është përpjekur edhe ta largojë nga familja. Hetimet mbi operacionet financiare gjatë harkut kohor 2013 - 2018, treguan se Pizzola rezultonte përfitues dhe kishte vërtet dorë të lirë mbi pasurinë e Lollobrigidës, të cilën e ka detyruar të kryente një sërë aktesh ligjore që ia kanë krijuar atij vetë mundësinë ta menaxhonte situatën në interesin e tij.
Pamjet: AFP
Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on SLtv Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#GinaLollobrigida#TopChannel

Zabava

Objavljeno

 

22. feb. 2021

Skupna raba:

:

prenesi:

Nalaganje....

Dodaj na:

Moj seznam predvajanja
Poznejše gledanje
Komentarjev 1   
Ervin xhabrahimi
Ervin xhabrahimi Pred 2 dnevi
Po kujt i rruhet per ket lajme e quni na dhit me keto lajme 😂😂😂😂😂😂 late nom lat
Naprej