Temno

Top News - Rrëmbehet nën kërcënimin e armëve/ Ambasadori italian çohet në pyll dhe ekzekutohet 

Ogledi 5 tis.
92% 49 4

Italia është tronditur nga lajmi I vrasjes së ambasadorit të saj në republikën e Kongos, Luca Attanasio, I cili vdiq së bashku me një karabinier që ishte pjesë e eskortës dhe shoferin e diplomatit të lartë. Makina me të cilën po udhëtonin ishte pjesë e një autokolone e misionit të OKB-së për stabilizimin e vendit afrikan. Ajo u sulmua pranë qytetit të Gomas. Burime lokale thonë se bëhet fjalë për një pritë nga ana e ribelëve hutu të Frontit për Clirimin e Ruandës. Pasi qëlluan shoferin, agresorët kanë marrë ambasadorin Luca Attanasio dhe karabinierin Vittorio Iacovacci, dhe I kanë cuar në pyll ku I kanë ekzekutuar. 30 vjecari Iacovacci e kishte filluar punën pranë misionit diplomatik Italian vetem shtatorin e vitit 2020. Sipas zyrtarëve të Republikës Demokratike të Kongos, sulmi besohet të ketë qenë një përpjekje rrëmbimi. Grupet paraushtarake përleshen rregullisht në lindje të këtij vendi, ku një forcë e madhe e Kombeve të Bashkuara po lufton për të mbajtur paqen.
Pamjet: AFP
Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on SLtv Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#Rrembim#TopChannel

Zabava

Objavljeno

 

22. feb. 2021

Skupna raba:

:

prenesi:

Nalaganje....

Dodaj na:

Moj seznam predvajanja
Poznejše gledanje
Komentarjev 1   
Ramadand Halili
Ramadand Halili Pred 3 dnevi
Ah zoti i baftë shkrum ata qe e vranë, po a vritet ambasadori, qe ai asht aty per te miren e dy vendeve turp ju qoftë vrasesve
Naprej
I Shaved My Head Bald
16:19
Chinese Steam Explained
9:34