Temno

Anglia, normalitet në qershor/Kufizimet ligjore hiqen në 21 qershor, udhëtimet fillojnë pas 15 majit 

Ogledi 2,8 tis.
% 0 0

Anglia pritet te rivendikoj lirite e saj te privuara nga pandemia ne 21 qershor. Ky eshte objektivi i nje plani prej kater fazash qe shefi i ekzekutivit britanik Boris Johnson njoftoj ne parlament. Sipas tij shkollat do rihapen ne 8 mars ku disa akivitete jashte shkollore do rifillojne ne 29 mars, e ku me pas me 12 prill do jete hapi tjeter per hapjen e dyqaneve joeseneiale salloneve te bukurise, palestrave, librarive, muzeumeve dhe kopshteve zologjike . Nderkohe pabet, restorantet, kinemate, hotelet pritet te hapen me 17 maj se bashku me tifozet neper stadiume e koncerte. Pushimet jashte shtetit dhe udhetimet nderkombetare nuk do I rikthehen normaliteitit perpara mesit te muajit maj.
Dhe me 21 qershori te gjithe kufizimet ligjore per kontaktet social do hiqen, ku do hapen edhe pjese te tjera te ekonomise britanike.
Sipas Boris Johnson rruga drej daljes do jete e kujdesshme, por e pakthyeshme. Shpresohet se keto masa do mbesin te pandryshuara, nese do vazhdoj si deri me tani me keto rritme, vaksinimi i popullise, nuk do kete shtim te infektimeve dhe shtrimeve ne spitale si dhe nuk do kete ndonje dalje te ndonje varicioni apo shtame me te rende te coronavirisit.
Britania ka kaluar dy vale pandemie dhe tre lockdown deri me tani dhe shpresa eshte se ky do te jete i treti dhe i fundit, kur e tere popullsia e rritur e Britanise do jete imunizuar
deri ne fund te korrikut.
Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on SLtv Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#Anglia#TopChannel

Zabava

Objavljeno

 

22. feb. 2021

Skupna raba:

:

prenesi:

Nalaganje....

Dodaj na:

Moj seznam predvajanja
Poznejše gledanje
Komentarjev 2   
Pandi Papanaum
Pandi Papanaum Pred 3 dnevi
😊
Ersila Alla
Ersila Alla Pred 3 dnevi
me ne fund🙏🏻
Naprej
This is my last video.
2:43
Ogledi 1,7 mio.